Wyjazdy CSR

Wyjazdy incentive z motywami CSR

CSR – corporate social responsibility – czyli po polsku społeczna odpowiedzialność biznesu, to działania mające na celu wspomaganie inicjatyw charytatywnych, pomoc zwierzętom czy ochronę środowiska. Wplatanie praktyk i aktywności związanych z CSR w wyjazdy incentive jest w naszym kraju coraz powszechniejsze, i nie ma już chyba firmy, która nie chciałaby zacząć działać na tym polu. 

Możliwości zorganizowania wyjazdu incentive połączonego z działaniami CSR są ogromne. Potrzeby wolontaryjnych aktywności na rzecz lokalnych społeczności w wielu częściach świata są olbrzymie.

 

Wiele krajów, które odwiedzamy witają nas przepychem hotelowych lobby, pięknymi basenami i obfitością jedzenia all-inclusive. Wystarczy jednak wyjechać kawałek dalej, by przekonać się o wszechogarniającej biedzie i zobaczyć na własne oczy miejsca, gdzie ludzie walczą na co dzień o lepszy byt. W krajach takich jak Haiti, Kambodża czy Kenia są miejsca gdzie liczy się niemal każda pomoc, a pomagając lokalnym mieszkańcom możemy przy okazji poznać ich kulturę i zwyczaje.

Wyjazdy incentive z elementami CSR organizowane przez nas pozwalają poznawać niesamowite miejsca, pomagając jednocześnie lokalnej społeczności. W ramach takich inicjatyw możemy pomóc przy:

 

 • remontach szkół lub szpitali
 • budowie placów zabaw
 • projektach na rzecz dzikich zwierząt
 • ochronie środowiska i inicjatywach ekologicznych
 • wykopaniu studni w krajach o trudnej dostępności wody
 • zajęciach rozwojowych z dziećmi
 • zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących
 • organizacji pomocy szkolnych
 • organizacji zabawek dla dzieci

Programy, które mamy wśród naszych propozycji są różnorodne. Przeprowadziliśmy zakrojony na szeroką skalę research, by dowiedzieć się co w danym kraju i w konkretnych lokalizacjach jest ludziom najbardziej potrzebne. Wyszukujemy miejscowe organizacje, które oferują pomoc w odbudowie chociażby szkół. Czasem nawet wyremontowanie i wyposażenie jednego szkolnego pomieszczenia może być początkiem nowego życia danej placówki. 

 

Dlatego też przychodząc do nas z chęcią organizacji wyjazdu incentive z motywami CSR jesteśmy w stanie przedstawić Ci gotowy program takiej podróży. Oprócz tego każdy wyjazd CSR staramy się dopasować do konkretnej grupy. Destynacje wybieramy z myślą o profilu firmy, czym się zajmuje i jakie są możliwości uczestników danego wyjazdu. Oprócz niesienia pomocy, taka wycieczka ma być również przyjemnością dla wszystkich zaangażowanych. 

Możemy pomóc również zwierzętom i przyrodzie! Wiele jest organizacji, które starają się chronić zagrożone gatunki lub pomagają zwierzętom na miejscu. W egzotycznych miejscach częste są wycinki lasów, pożary i inne kataklizmy – wówczas przedstawiciele miejscowej fauny są tak samo w potrzebie jak i ludzie. Możemy pomóc w uzyskaniu środków finansowych dla miejscowych rezerwatów, przychodni weterynaryjnych czy schronisk. Możemy pomóc w ich rozbudowie czy remoncie. Każda pomoc jest nieoceniona. 

 

W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest też ochrona środowiska, co daje kolejne możliwości organizacji wyjazdów CSR. W ich trakcie możemy z powodzeniem wspomóc miejscowe organizacje w sprzątaniu konkretnych miejsc: lasów, rzek czy chociażby plaż. Bardzo popularne są projekty ponownego zalesiania terenów, które dotknęła bezmyślna wycinka drzew. W Etiopii w tym roku podczas jednego dnia za sprawą poruszenia całego narodu posadzono 350 mln (!) roślin jednego dnia! Ty i Twoi pracownicy możecie być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia!

 

A może Ty i Twoja firma sami macie pomysł na taki wyjazd? Macie wytypowaną organizację lub grupę ludzi, którym chcecie pomóc, nie wiecie jednak jak taką eskapadę zaplanować i zrealizować? My jako Agencja Argentum Travel podejmiemy się każdego wyzwania i z wielką chęcią pomożemy Ci w doprowadzeniu tego projektu do skutku. 

W ramach organizacji Twojego wyjazdu zapewniamy:

 • booking hoteli
 • loty i transport na miejscu
 • organizacja aktywności CSR na miejscu
 • organizacja dodatkowych atrakcji dla uczestników
 • posiłki
 • opiekę event managera
 • miejscowych przewodników
 • i wszystko czego wymaga Twój wyjazd

 

Korzyści płynące z organizacji wyjazdu incentive połączonego z działaniami CSR są wielorakie i często długofalowe. Pozytywne skutki takich działań zauważysz nie tylko wewnątrz swojej firmy, ale również i poza nią. 

 

Aktywności CSR działają na pracowników biorących udział w takich wyjeździe wyjątkowo motywująco. Mogą znacząco wpłynąć na jakość życia miejscowej społeczności, grupy lub jednostek co często wywołuje silne emocje integrujące całą grupę w zupełnie inny sposób, niż tradycyjne gry i zabawy. CSR daje poczucie ogromnej satysfakcji i zrobienia czegoś wyjątkowego wspólnymi siłami. Działalności charytatywne, w których biorą udział uczą i rozwijają, a oprócz tego wzrasta kultura i organizacja pracy. To wszystko, czego doświadczą Twoi pracownicy w trakcie takiego wyjazdu, z pewnością przeniesie się również na łono firmy. 

 

Na zewnątrz z kolei Twoja firma będzie postrzegana jako przedsiębiorstwo nowoczesne i otwarte na świat, nie bojące się żadnych wyzwań. Szczególnie, jeśli na taki wyjazd zabierzesz swoich współpracowników! Dzięki temu w skuteczny sposób zbudujesz pozytywne relacje z klientami czy partnerami biznesowymi. Pomagając innym, rozwijasz swój potencjał. 

 

Pokaż na co Cię stać i jeszcze dziś powiedz nam, gdzie razem pojedziemy, by uczynić świat lepszy??